Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że filozofia jest królową nauk, wszak prawda ta jest powszechnie znana! Więc nie będzie nadużyciem, jeżeli stwierdzimy, że Olimpiada Filozoficzna, organizowana przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, jest klejnotem koronnym wszystkich dyscyplin humanistycznych.

Dlatego też, z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że nasza uczennica Natalia Maśnik drugi rok z rzędu, wzięła udział w jej okręgowym etapie. Po brawurowym awansie na kolejny etap, wraz z pozostałymi 19 finalistami z Podkarpacia, podjęła się całodziennego trudu na który składało się napisanie niezwykle wymagającego eseju oraz analiza przekrojowego testu. Teraz czekamy na wyniki i ruszamy dalej. Wspólnie z Natalią naszą Gminę reprezentowała Eliza Pitrus, mieszkanka Rymanowa Zdroju, a na co dzień uczennica 1 LO w Krośnie. Czyżby Rymanów miał faktycznie okazać się podkarpackimi Atenami?