9 marca br. 25 – osobowa grupa licealistów odwiedziła gród Kraka, który zachwyca turystów podczas każdego pobytu. Uczniowie z klas 2LC i 3LA podzielili się na dwie grupy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Jedni odbyli historyczno – literacką wycieczkę śladami Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie odwiedzili Rydlówkę, gdzie poznali historię tego miejsca oraz usłyszeli informacje na temat najsłynniejszego wesela, które odbyło się właśnie w tej chacie. W tym samym czasie grupa medyczno – ratownicza odwiedziła Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, gdzie licealiści zwiedzili sale wykładowcze, poznali rozkład dnia studentów. Uczniowie mogli zajrzeć do każdego zakamarka, dlatego byli również w garażach, gdzie zobaczyli specjalistyczny sprzęt strażacki. Licealiści byli również świadkami przyjmowania zgłoszeń oraz przygotowania i wyjazdu strażaków do akcji. Kiedy wszyscy uczestnicy wyjazdu ponownie połączyli się, nastąpił ciekawy punkt programu. Mało kto ma okazję popatrzeć na Kraków z góry, ale tej grupie szczęście dopisało i mogli mogła wyjść na Hejnalicę Mariacką, czyli Wieżę Kościoła Mariackiego, z której co godzinę słychać melodię wygrywaną przez trębacza, który opowiedział młodzieży o historii hejnału oraz swojej pracy. Kiedy wszyscy zeszli już na ziemię (dosłownie i w przenośni), udali się  do Akademii Sztuk Teatralnych  na spektakl muzyczny zatytułowany „Pieśni do wszystkich bogów świata”. Po pełnym wrażeń dniu, szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Uczestnicy