7 marca 2023 r., w auli ZSP w Rymanowie, odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców biorących udział w mistrzostwach internatu w tenisie stołowym. W obecności wszystkich mieszkańców, uroczystego wręczania medali, pucharów i dyplomów dokonał dyrektor, pan Wojciech Kilar.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Lena Wyżycka przed Klaudią Bielec i Oliwią Mroczka. Natomiast wśród chłopców 1 m. wywalczył Mateusz Rakoczy, drugi był Nikodem Gwóźdź, a trzeci Gracjan Gawęcki. W mistrzostwach rywalizowało 12 dziewcząt i 25 chłopców. Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy. Po turnieju internackim, Lena Wyżycka i Wiktoria Karpa, wzięły udział w Gminnej Olimpiadzie Tenisa Stołowego w Sieniawie, podczas której zajęły 1 m. i wywalczyły prawo startu w Olimpiadzie Powiatowej (Krościenko Wyżne, 25.03.2023). W zawodach, w Krościenku weźmie udział również trzecia nasza reprezentantka – Oliwia Mroczka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych mistrzostwach. Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy Lenie, Wiktorii i Oliwii udanego startu w olimpiadzie powiatowej.

/MS/