10 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Publicznych, w Rymanowie, odbyła się piąta ogólnopolska edycja zawodów w dwuboju obronnym Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”. Zawody zorganizowało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rymanów.

Dwubój obronny składał się z dwóch konkurencji: toru przeszkód ze strzelaniem laserowym  oraz strzelectwa kulowego (kbks-50m). Indywidualnie najlepszą zawodniczką została nasza absolwentka – Paulina Niepokój, która wygrała tor przeszkód oraz zajęła trzecie miejsce w strzelectwie. Drugie miejsce wywalczyła Gabriela Rudawska, a na trzecim miejscu zawody ukończyła Oliwia Czekaj z Mielca. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Patryk Klimkowski, który wygrał obie konkurencje. Drugi był Daniel Król, a trzeci – Paweł Wroniak. Całe podium zajęli zawodnicy z Rymanowa.  Reprezentanci  PTG „Sokół „ Rymanów – LO Rymanów zwyciężyli drużynowo zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn oraz triumfowali zespołowo przed  PTG „Sokół” 1893 Mielec .  Najniższy stopień podium w klasyfikacji zespołowej wywalczyli druhny i druhowie z TG „Sokół”  Pilzno. Nasz zespół wystąpił w składzie: Gabriela Rudawska, Kinga Hnat, Klaudia Bielec, Anastazja Bober, Paulina Niepokój, Wiktor Pelczar, Bartosz Rajchel, Daniel Król, Patryk Klimkowski i Paweł Wroniak.

Tekst i fot. Marek Sokołowski