Dnia 22.09.2022, grupa licealistów miała okazję szczegółowo zapoznać się z działaniem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Właśnie wtedy uczniowie mogli zobaczyć trud pracy operatorów wszystkich numerów alarmowych.

Licealiści po kolei zwiedzali pomieszczenia służbowe, a także zapoznali się ze szczegółami dotyczącymi tego zawodu. Najwięcej emocji wywoływały momenty, kiedy alarmowy telefon rozbrzmiewał i wszyscy oczekiwali, jakiego typu zgłoszenie tym razem otrzyma operator i jakie kroki będzie musiał podjąć. Po zwiedzeniu budynku i poznaniu wszystkich obowiązujących procedur, nadszedł czas na drugą atrakcję edukacyjną, czyli spotkanie z ratownikami medycznymi. Podczas tej części wyjazdu uczniowie mieli okazję szczegółowo obejrzeć i zbadać najnowocześniejszy ambulans, jaki jeździ na terenie południowej Polski. W środku pojazdu znajdowało się bogate wyposażenie, dzięki któremu ratownicy mogą ocalić ludzkie życie. Część z osób zapragnęła poznać pojazd z każdej strony, przyjrzeć mu się z bliska, dlatego chłopcy zasiedli nawet za kierownicą pojazdu.

Wyjazd okazał się bardzo kształcący, zaspokoił też wiele pytań, które nasuwają się każdemu, kto kiedyś musiał zadzwonić pod numer 112.

 Wiktor Baran