Tworzenie i ozdabianie ozdób choinkowych z masy porcelanowej to świetny sposób na wprowadzenie świątecznego nastroju. Właśnie w ten sposób dzieci z klas 1 rozpoczęły już na dobre przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Przy pomocy foremek do ciastek wycinały różnorodne kształty – gwiazdki, choinki, serca czy aniołki. Po wyschnięciu masy porcelanowej dekorowały je kolorowymi pisakami, cekinami oraz koralikami. Niezwykłego uroku, świątecznym ozdobom dodał blask srebrnego brokatu. Na koniec, wiązały wstążkę lub ozdobny sznurek do przywieszenia na choince.
Cały proces tworzenia ozdób z masy porcelanowej był dla dzieci nie tylko kreatywną zabawą, ale także świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze.