19 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Rymanowie uczestniczyli w dziewiątej edycji międzynarodowych zawodów matematyczno-fizycznych „Nabój Junior”.

W zawodach brało udział 4500 uczniów z 5 krajów. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny składające się z uczniów: Gabriel Buczek, Paweł Nadziakiewicz, Jan Małopolski, Wiktor Wacławski, Dominik Wais, Klaudia Zając.

Zawody odbywały się na specjalnie do tego celu uruchomionej platformie internetowej, na której udostępniane były treści zadań. Każda drużyna musiała w ciągu 2 godz. rozwiązać jak największą liczbę kolejno pojawiających się zadań o narastającym stopniu trudności.
Zadania, z którymi zmierzyli się nasi uczniowie wymagały inwencji i pomysłowości, logicznego myślenia oraz współpracy całej drużyny.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli odpowiednio 123 i 128 miejsce w Polsce.

Dzięki udziałowi w zawodach nasi uczniowie nie tylko zdobywali nowe doświadczenia ale też dobrze się bawili.