Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie pochwalić się może pięcioma koszykarkami, które jako zawodniczki kadry wojewódzkiej reprezentowały i reprezentują nasz region na arenie ogólnopolskiej. Są to: Patrycja Maśnik, Nikola Przybylska, Milena Cypcar, Klaudia Oberc i Wiktoria Małopolska.

Nadmienić należy, że dziewczęta trenują i rozwijają się pod okiem pana Kamila Szepieńca. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie doczekamy się powołań  do kadry Polski

17 listopada 2021 r. dziewczęta klas 7-8 SP awansowały do Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Był to już trzeci etap rozgrywek szkolnych organizowanych przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. W pierwszej dekadzie  grudnia zespół powalczy o awans do półfinału wojewódzkiego. Trzymamy mocno kciuki.

Natomiast  5 grudnia 2021r. nasze najmłodsze koszykarki z klas czwartych SP wezmą udział w mikołajkowym turnieju mini koszykówki w Bochni. Będzie to kolejny turniej, tym razem ogólnopolski, w którym dziewczynki będą miały okazję zdobywać nowe doświadczenia zawodnicze.
Trzymamy kciuki również i za nie, życzymy samych zwycięstw a nade wszystko dobrej zabawy