Możesz pomóc komuś wygrać wyścig z czasem – dla niektórych chorych na nowotwory krwi przeszczep komórek macierzystych jest jedyną szansą na życie!

Potencjalny Dawca szpiku to osoba, która wyraziła chęć pomocy chorym potrzebującym przeszczepu, czyli każdy zarejestrowany w bazie Dawców. Takich osób w bazie Fundacji DKMS w Polsce jest już ponad 1 770 000.

Dawcą faktycznym staje się w momencie oddania szpiku lub komórek macierzystych dla "bliźniaka genetycznego" . Szanse na życie niespokrewnionej osobie podarowało już ponad 9 000 Dawców faktycznych z Fundacji DKMS.

Informujemy, że w dniach 16 i 17 września (czwartek, piątek) 2021 od godz. 16.00 do 18.00 oraz 28 września (wtorek) od 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszej szkole otwarta dla wszystkich rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych, chcących pomóc chorym na nowotwory. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie chcące zarejestrować się w międzynarodowej bazie DKMS jako dawcy komórek macierzystych i szpiku kostnego. Liczymy na przyłączenie się do akcji pełnoletnich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz mieszkańców Rymanowa. Im więcej osób w bazie, tym większa szansa na znalezienie dawcy dla pacjenta i uratowanie komuś życia. Możesz pomóc – Twój gest to życie dla kogoś innego!

Więcej informacji o dawstwie komórek macierzystych można uzyskać pod linkami umieszczonymi poniżej:

https://www.facebook.com/fundacja.dkms.polska/

https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza