Uczennice 5 klasy za pomocą strony zaprojektowały różne prace. Były to jak one to nazwały "okulary" oraz figurka kapibary. Okulary wydrukowały się zgodnie z założeniem natomiast figurka nie dała rady się wydrukować, podczas drukowania tułowia nogi kapibary nie wytrzymały i się załamała. Błędy podczas wydruku też nas uczą poprawy, lepszego projektowania obiektów oraz myślenia z wyprzedzeniem. Następnym razem musimy dodać podpory do kapibary i spróbować jeszcze raz.

Jakub Wojtowicz

Uczennica 5 klasy, Kielar Anna zaprojektowała za pomocą strony tinkercad.com foremki do pierników oraz wałek, foremki wydrukowały się w porządku ale ściany z wyglądu są za cienkie. Wałek jak widać na zdjęciach wydrukował się do połowy po czym przestał się drukować bo coś zostało umieszczone w nim w środku i zablokowało druk drugiej części wałka. Trzeba to naprawić w projekcie. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę dla uczniów i uczennic Wszystkiego Najlepszego oraz sukcesów w nauce.

Jakub Wojtowicz

Uczeń 8 klasy, Gabriel Buczek zaprojektował za pomocą strony tinkercad.com helikopter. Następnie projekt został pocięty, oddzielne zostały wydrukowane śmigło i kadłub. Zachęcam uczniów do tworzenia różnych projektów, projekty stworzone przez uczniów są konsultowane a następnie drukowane na drukarce 3D.

Jakub Wojtowicz

Uczennice klasy 5b Sara Serafin i Anna Kielar zaprojektowały za pomocą strony tinkercad.com serca breloczki dla zastępu harcerskiego. Projektowanie 3D sprzyja rozwoju myśli twórczej, uczniowie za pomocą strony internetowej mogą zaprojektować różne rzeczy a następnie można zobaczyć zaprojektowane dzieło dzięki drukarce 3D. Projektowanie a następnie drukowanie kreatywnie sprzyja rozwoju ucznia. Zachęcam do tworzenia własnych dzieł a następnie wydruk 3D.

Jakub Wojtowicz

 

Uczniowie w dalszym ciągu wykonują projekty, każdy projekt wykonany przez ucznia w ramach możliwości jest drukowany na drukarce. W dzisiejszym artykule można zobaczyć kilka projektów uczniów szkoły podstawowej, prace znajdują się w galerii, które zostały opisane w dalszej części. Na początku projekt Dyni wykonany przez Martynę Bigos z klasy 6a. Następnie mamy projekt jak to nazwał Gabriel Buczek z 8b "Ludź" - ten projekt podczas druku połamał się co się może zdarzyć, zastosowane zostały podopory wspierające ale najwidoczniej ich było za mało. Kolejny projekt konsoli do gier wykonany przez uczennicę 8a Karolinę Sobieraj. Ostatnim projektem jest makieta Krainy wykonanej również wykonanej przez Gabriela Buczka z 8b, w tym projekcie nie zastosowano podpór i drzewa z boku nie wytrzymały i spadły. Zapraszam do dalszego tworzenia projektów na stronie tinkercad.com

Jakub Wojtowicz.

 

Uczniowie wykonali różne projekty za pomocą strony tinkercad.com. Następnie te projekty zostały wydrukowane na drukarce 3D. Uczennice z klasy 5b Rajchel Julia i Kielar Anna wykonały projekt gwiazdy z napisem "ASTRA", która symbolizuje zastęp harcerski. Następnie został wydrukowany traktor i kombajn zaprojektowany przez Ziemiańskiego Grzegorza ucznia klasy 8b. Więcej wydrukowanych dzieł uczniów wkrótce na stronie.

Jakub Wojtowicz