Nauczyciele z ZSP Rymanów, Erwina Wilusz i Marek Sokołowski, bardzo udanie rywalizowali w mistrzostwach świata nordic walking, które odbywały się w Szklarskiej Porębie, w dniach 3-4 września 2022 r.

. MŚ zorganizowała najstarsza Federacja Nordic Walking – INWA  (International Nordic Walking Organization). Na listach startowych widniało ok. 750 zawodników z szesnastu państw, w tym m. in. zawodnicy z RPA i USA.  Erwina Wilusz, która startowała jako reprezentantka kadry narodowej, trzykrotnie wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym stopniu podium. Pani Erwina zdobyła trzy tytuły mistrzyni świata (OPEN kobiet na 5 km, w kat. wiekowej oraz MŚ nauczycieli). Do tego dorzuciła jeszcze wicemistrzostwo świata w sztafecie mieszanej 2+2x5km. Marek Sokołowski podczas MŚ w Szklarskiej Porębie reprezentował Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rymanów i trzykrotnie meldował się na drugim stopniu podium zdobywając trzy srebrne medale oraz tytuły wicemistrza świata w kat. wiekowych na 5km.  i 10 km. oraz wicemmistrzostwo świata nauczycieli. Gratulujemy naszym nauczycielom doskonałej postawy w MŚ i wywalczonych tytułów. Życzymy wytrwałości podczas żmudnych treningów oraz dalszych sukcesów.

 /Red/