„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit .

Uczennica klasy II LOC Julia Dąbrowska uzyskała tytuł finalistki XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Licealistka w etapie okręgowym wykonała pracę badawczą pt. „Aby chronić trzeba poznać - ochrona przyrody na terenie Nadleśnictwa Rymanów”.

Przeprowadzenie badań  i opracowanie wyników zostało wysoko ocenione przez Wojewódzką Komisję Konkursową OWE. Pozwoliło uczennicy znaleźć się w grupie 7 licealistów z województwa podkarpackiego i zakwalifikować się do etapu centralnego olimpiady i sięgnąć po najwyższe tytuły.

Do etapu okręgowego OWE zakwalifikowała się jeszcze jedna uczennica klasy II LOC Zuzanna Selwa, która wykonała pracę badawczą pt.„Ochrona roślin na terenieBieszczadzkiego Parku Narodowego”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym olimpiady!

Opiekunem merytorycznym jest nauczycielka biologii dr Paulina Kilar.